Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

16 września 2022

Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności

Od piątku 16 września do czwartku 22 września trwać będzie Europejski Tydzień Mobilności

Już 22 września zapraszamy serdecznie na organizowany przez Gminę Rajd Rowerowy promujący turystykę rowerową, ale także mobilność w duchu ekologii. Gmina od lat inwestuje i rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych i pieszo rowerowych zachęcając w ten sposób mieszkańców do poruszania się na jednośladach. Ogromnym przedsięwzięciem i inwestycją gminną była budowa Czempińskiego Węzła Przesiadkowego wraz z niezbędną infrastrukturą. Powstały nowoczesne parkingi, tunel dla pieszych, sieć ścieżek, a otoczenie dworca kolejowego w Czempiniu zmieniło całkowicie swoje oblicze.

- Czempiń stawia na zrównoważony rozwój, ekologię i rozwiązania służące stałemu rozwojowi mobilności miejskiej i mobilności w Gminie. Aktualnie nasza Gmina realizuje projekt pn. „BUDOWA INFRASTRUKTIURY SŁUŻĄCEJ ROZWOJOWI MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ NA TERENIE GMINY CZEMPIŃ WRAZ Z DZIAŁANIAMI INFORMACYJNO-PROMOCYJNYMI”. Europejski Tydzień Mobilności to ważna kampania. Już dziś zapraszam na Rajd Rowerowy, który odbędzie się w czwartek 22 września b.r. Start ze stadionu miejskiego o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszam także mieszkańców na Czempiński Dzień Bez Samochodu. To wydarzenie odbędzie się 1 października i będzie moc atrakcji – mówi Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki.

Europejski Tydzień Mobilności organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu. Takie Dni organizowane są w Polsce, w różnych gminach na przełomie września i października. Czempiń na Dzień Bez Samochodu zaprasza 1 października. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, i korzystania z komunikacji miejskiej.