Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237


Edycja 2017

W 2017 roku po raz pierwszy podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Czempiniu dokonano wręczenia tytułu przedsiębiorcy Gminy Czempiń – „Champion Biznesu”.

Burmistrz Gminy Czempiń konkurs o ten tytuł ogłosił stosownym zarządzeniem w dniu 3 kwietnia 2017 roku. Jego regulamin ustanawia trzy kategorie: mały przedsiębiorca – zatrudniający do 5 osób; średni przedsiębiorca będący pracodawcą dla 6 do 20 osób oraz duży – zatrudniający powyżej 20 osób. Kandydatów do zaszczytnego tytułu mogła zgłosić każda osoba fizyczna zamieszkująca na terenie gminy Czempiń. O wyborze laureata w każdej z kategorii zdecydowała Kapituła na czele z jej Przewodniczącym – Burmistrzem Gminy Czempiń. Przy wyborze nagrodzonych brane pod uwagę były: wielkość zatrudnienia, jego wzrost w ciągu ostatniego roku, działalność społeczno – charytatywna, jak również etyka działalności i podejmowanie przez przedsiębiorcę działań mających korzystny wpływ na wizerunek gminy Czempiń.

W kategorii Mały Przedsiębiorca – do 5 zatrudnionych tytuł Championa Biznesu uzyskało przedsiębiorstwo PONO KAI Sport&Event Izabeli Lisieckiej. Firma PONO KAI Sport&Event rozpoczęła działalność w 2016 roku, specjalizuje się w organizacji i opracowywaniu koncepcji zawodów sportowych; kompleksową ich organizacją, jak również marketingiem sportowym. Pani Izabela Lisiecka jest jednym z pomysłodawców i twórców największej w Polsce imprezy duathlonowej – Champion Man Duathlon Czempiń. 

W kategorii Średni Przedsiębiorca – do 20 zatrudnionych tytuł Championa Biznesu uzyskał Pensjonat Restauracja Kogucik Pani Hanny Siejek. Jest to działalność gospodarcza prowadzona od 1997 roku w Słoninie, Racocie i Stęszewie. Od 1997 roku również w Czempiniu w formie pensjonatu i restauracji Kogucik, która mieszkańcom i gościom oferuje dania tradycyjnej kuchni wielkopolskiej. Świadczy również usługi cateringowe na terenie całej Wielkopolski. Przedsiębiorca angażuje się działalność charytatywną. W swojej dwudziestoletniej działalności wykształcił kilkudziesięciu adeptów sztuki kulinarnej, którzy z powodzeniem w tej chwili realizują się w pracy w restauracjach w Polsce i Europie.   

W kategorii Duży Przedsiębiorca – powyżej 20 zatrudnionych tytuł Championa Biznesu uzyskało przedsiębiorstwo TOP FARMS Wielkopolska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Przedsiębiorstwo to jest następcą prawnym Kombinatu Państwowych Gospodarstw Rolnych im. generała Dezyderego Chłapowskiego w Czempiniu. Na terenie gminy Czempiń gospodaruje obecnie na około 2 400 hektarach. Głównym profilem działalności jest produkcja zbóż, rzepaku, ziemniaków i buraków cukrowych. Firma hoduje również krowy i jałówki i jest producentem mleka. Na terenie gminy Czempiń zlokalizowany jest również zmodernizowany sad wraz z zakładem produkującym soki sprzedawane pod marką SOGO. TOP FARMS angażuje się działalność sportową i kulturalną poprzez wsparcie finansowe wielu imprez na terenie gminy. Niesie również pomoc lokalnej społeczności współpracując z sołtysami.