Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237


Edycja 2018

Po raz drugi w historii Gminy Czempiń został przyznany tytuł „Championa Biznesu”. Wręczenia statuetek dokonano podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Czempiniu w dniu 2 czerwca 2018 roku. Burmistrz Gminy Czempiń konkurs o ten tytuł ogłosił stosownym zarządzeniem, a jego regulamin ustanawia trzy kategorie: mały przedsiębiorca – zatrudniający do 5 osób; średni przedsiębiorca będący pracodawcą dla 6 do 20 osób oraz duży – zatrudniający powyżej 20 osób. Kandydatów do zaszczytnego tytułu mogła zgłosić każda osoba fizyczna zamieszkująca na terenie gminy Czempiń. O wyborze laureata w każdej z kategorii zdecydowała Kapituła na czele z jej Przewodniczącym – Burmistrzem Gminy Czempiń. Przy wyborze nagrodzonych brane pod uwagę były wielkość zatrudnienia, jego wzrost
w ciągu ostatniego roku, działalność społeczno – charytatywna, jak również etyka działalności i podejmowanie przez przedsiębiorcę działań mających korzystny wpływ na wizerunek gminy Czempiń.

W kategorii Mały Przedsiębiorca – do 5 zatrudnionych tytuł Championa Biznesu uzyskało przedsiębiorstwo: Firma Handlowo – Usługowa Pana Zachariasza Przygodzkiego.

Firma Handlowo – Usługowa Pana Zachariasza Przygodzkiego powstała w początku lat dziewięćdziesiątych, zaś cukiernia rozpoczęła działalność pod koniec 2001 roku. Wystrój wnętrza kawiarni nawiązuje do historii miasta Czempinia; jest również miejscem spotkań
i zebrań Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ziemi Czempińskiej, którego przedsiębiorca jest członkiem. Swoją siedzibę pod adresem kawiarni ma reaktywowany
z początkiem tego roku Czempiński Związek Strzelecki. Kawiarnia Pana Zachariasza Przygodzkiego na stałe wpisała się w krajobraz gminnej oferty gastronomicznej, oferuje mieszkańcom smaczne wyroby cukiernicze podane w miłej atmosferze.     

W kategorii Średni Przedsiębiorca – do 20 zatrudnionych tytuł Championa Biznesu uzyskało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Tras – Pol” Pana Szymona Kostyka.

Przedmiotem działalności firmy „Trans – Pol” jest skup i hurtowy handel owocami i warzywami. W ciągu roku firma sprzedaje ponad 30 tysięcy ton towaru. W celu zminimalizowania wszelkich zagrożeń i zapewnienia bezpieczeństwa produktu Przedsiębiorstwo wdrożyło system HACCP. W swojej ofercie posiada również ekologiczne owoce i warzywa z odpowiednim certyfikatem jakości produktu ekologicznego. Firma angażuje się w działalność społeczną i charytatywną na terenie gminy Czempiń – wspiera organizację zawodów sportowych, festynów rodzinnych oraz turniejów piłki nożnej.  

W kategorii Duży Przedsiębiorca – powyżej 20 zatrudnionych tytuł Championa Biznesu uzyskało przedsiębiorstwo: Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Zbigniew Domagała.

Przedsiębiorstwo Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Pana Zbigniewa Domagały jest zakładem z tradycjami, który działa od stu lat. Założone zostało przez dziadka obecnego właściciela Tomasza Domagałę, następnie prowadzone przez ojca Kazimierza i obecnie przez Pana Zbigniewa. Po przejęciu przez niego zakładu powstała nowoczesna ubojnia, chłodnia, magazyny i zaplecze socjalne. Firma zajmuje się produkcją wędlin z wykorzystaniem dobrze sprawdzonych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Poza branżową działalnością firma angażuje się w działalność społeczno – charytatywną, w pomoc lokalnym organizacjom – ochotniczej straży pożarnej, klubom sportowym.

Laureatom serdecznie gratulujemy.