Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

02 stycznia 2023

Rozkład jazdy komunikacji publicznej od 2 września 2024

Rozkład jazdy komunikacji publicznej od 2 września 2024

Poniżej zamieszczamy rozkład jazdy komunikacji publicznej na terenie Gminy Czempiń, który obowiązuje od 2 września 2024 roku:

Linia 801 relacji Czempiń - Głuchowo przez Nowe Tarnowo, Piechanin, Srocko Wielkie, Bieczyny, Sierniki

Linia 802 relacji Czempiń – Głuchowo przez Piotrkowice, Jarogniewice

Linia 804 relacji Głuchowo - Łagiewniki przez Piotrowo Pierwsze, Maruszkowo, Piotrowo Drugie, Zadory, Roszkowo

Linia 805 relacji Łagiewniki - Jarogniewice przez Roszkowo, Zadory, Piotrowo Drugie, Piotrowo Pierwsze, Głuchowo

Linia 807 relacji Głuchowo - Czempiń przez Sierniki, Bieczyny, Srocko Wielkie, Piechanin, Nowe Tarnowo

Linia 808 relacji Czempiń - Stare Oborzyska przez Słonin, Betkowo

Linia 809 relacji Stare Oborzyska - Czempiń przez Jasień, Piotrkowice

Linia 810 relacji Czempiń - Iłówiec przez Stare Tarnowo

Linia 811 relacji Iłowiec - Czempiń przez Szołdry, Iłówiec Wielki

Linia 812 relacji Czempiń - Stary Gołębin przez Borowo, Gorzyce, Gorzyczki, Nowy Gołębin, Donatowo oraz Stary Gołębin - Czempiń przez Donatowo, Nowy Gołębin, Gorzyczki, Gorzyce, Borowo

Linia 814 relacji Jarogniewice - Głuchowo oraz Głuchowo - Jrogniewice

Linia 816 relacji Czempiń - Stary Gołebin przez Borowo, Gorzyce

 

Rozkład dostępny także w serwisie e-podróżnik, gdzie znajduje się wyszukiwarka połączeń autobusowych - przejdź.

 

Bilet jednorazowy – obowiązuje cena w wysokości 4zł. Bilet jednorazowy zakupić należy u kierowcy w momencie wejścia do autobusu i upoważnia on do przejazdu na jednej linii autobusowej, a w przypadku linii nr 808, 809 oraz 810 i 811 do przejazdu na całej „pętli”. Ponadto, zakup biletu na linię 814 uprawnia do przejazdu bez dodatkowej opłaty na liniach 804 oraz 807. Taki sam mechanizm występuje w przypadku zakupu biletu ma linię 801, 802 i 805. Wówczas bez dodatkowej opłaty można poruszać się linią 814.

Bilety miesięczne sieciowe – regularna cena biletu miesięcznego obowiązującego na całą sieć komunikacji publicznej działającej na terenie Gminy Czempiń wynosi 231 zł. Zakup biletu miesięcznego wymaga wyrobienia BusKarty, której koszt wynosi 12 zł. BusKarta to dokument uprawniający pasażera do zakupienia biletu miesięcznego. BusKarta wydawana jest w formie zbliżeniowej karty chipowej. Karta zawiera dane pasażera oraz informacje na temat zakupionego przez niego biletu zapisane na karcie w formie elektronicznej. Szczegóły na stronie internetowej http://pks.poznan.pl/bus-karta/ 

Ulgi ustawowe w komunikacji publicznej - pasażer uprawniony do zakupu biletu ulgowego zgodnie z ulgami ustawowymi (zestawienie ulg dostępne pod adresem: http://pks.poznan.pl/ulgi-ustawowe/ ) może zakupić bilet ulgowy na podstawie dokumentu uprawniającego do stosowania ulgi.

Ponadto dla Mieszkańców posiadających „Kartę Mieszkańca” obowiązuje cena w wysokości 2zł.

Bezpłatnie – dla dzieci w wieku poniżej 6. roku życia

Bilety dla dzieci przedszkolnych w wieku powyżej 6. roku życia oraz uczniów szkół podstawowych zamieszkałych na terenie Gminy Czempiń (z wyłączeniem miasta Czempinia): Gmina Czempiń zakupuje miesięczne bilety sieciowe dla dzieci przedszkolnych w wieku powyżej 6. roku życia oraz uczniów szkół podstawowych zamieszkałych na terenie Gminy Czempiń (z wyłączeniem miasta Czempinia). Uprawnione dzieci muszą mieć wyrobioną BusKartę. Uprawnione do otrzymania bezpłatnej BusKarty i bezpłatnego biletu miesięcznego są: dzieci przedszkolne w wieku powyżej 6. roku życia, uczniowie szkół podstawowych, dzieci i uczniowie muszą być mieszkańcami Gminy Czempiń lub ich obwodem szkolnym musi być szkoła podstawowa położona na terenie Gminy Czempiń, dzieci i uczniowie nie mogą być mieszkańcami miasta Czempinia - ideą komunikacji publicznej dla uczniów jest możliwość skomunikowania terenów wiejskich gminy z miastem Czempiń, które jest siedzibą urzędów i instytucji oraz poprzez Czempiński Węzeł Przesiadkowy miejscem przesiadkowym z publiczną komunikacją kolejową.