Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

10 października 2023

Zapraszamy na relację z rajdu rowerowego

W słoneczną niedzielę, 8 października 2023 roku odbył się rajd rowerowy śladami projektu „Rozwój zielono – niebieskiej infrastruktury na terenie Gminy Czempiń sposobem na wzmocnienie odporności na negatywne skutki zmian klimatu”

Trasa rajdu liczyła 20 kilometrów. Czempińscy rowerzyści w asyście Czempińskiego Centrum Sportu oraz strażaków z OSP w Gorzycach i OSP w Czempiniu pokonali trasę w niecałe dwie godziny. Na trasie zlokalizowanych było 9 punktów postojowych. Na każdym z nich przeprowadzane było punktowane zadanie, sprawdzające poziom świadomości i wiedzy uczestników z zakresu ekologii i celów projektu. Na mecie rajdu, znajdującej się w Zielonej Klasie za halą sportową w Borowie odbył się piknik. Na śmiałków, którzy pokonali trasę czekały złote medale i gorąca grochówka. Wyłoniono zwycięzców w towarzyszącym rajdowi konkursie. Najbardziej rozległą wiedzą, po sprawdzeniu odpowiedzi na pytania zadawane na trasie rajdu, wykazała się Marta Nowaczyk oraz Marek Pańczak, którzy ex aequo zajęli zaszczytne 1. miejsce. Zastępca Burmistrza Gminy Czempiń Andrzej Socha wręczył wszystkim zwycięzcom nagrody i omówił z uczestnikami pytania testowe i najważniejsze kwestie dotyczące zmian klimatu oraz mitygacji i adaptacji do tych zmian.

Projekt dofinansowanego w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli tzw. Funduszy Norweskich oraz budżetu państwa.